GAL TITOK Multivitamin és Halkollagén + MSM italpor 30x
A termék Pataki Ági és a GAL közös munkájából született.
A TITOK Multivitamin fejlesztésének hátterét a legújabb, de időtálló kutatások eredményeinek állhatatos, értő felhasználása biztosítja. Összetételének harmóniáját csakis azáltal teremthették meg, hogy a természetességből és életszerűségből nem engedtek; a tápanyagdús élelmiszerekben rejlő, ideális vitamin-, ásványianyag- és nyomelemformákat, mennyiségeket és arányokat megtartották.
A szépséget támogatja a termék valamennyi alkotóeleme, de külön a bőr és az ízületek tápanyagait, hialuronsavat és MSM-et, s ezek mellett a körmök egészségét is óvó, nagyobb mennyiségű szilíciumot is tartalmaz.
Nem hagyták ki a különlegesen csengő shilajitot sem, az indiai, tibeti és számos ősi gyógyászat évezredek óta nagy becsben tartott méregtelenítő-, erősítő-, fiatalítószerét. S amint az élet szinte minden területén, ahogy egy határozott, magabiztos nő választásaiban, fontos volt itt is, hogy mi az, aminek a termékben nincs semmi keresnivalója.
A TITOK Halkollagén peptidek + MSM halkollagén-alapanyagául a francia Naticol® halkollagénje szolgál. A gyors és maradéktalan hasznosulást az általuk választott, leginkább előemésztett változat biztosítja, amelynek átlagos peptidmérete 2000 Dalton alatti. A szervezeti kollagén 95%-a, beleértve a csontokat is, az I-es típusú kollagének csoportjába tartozik. Közülük azonban csak a halkollagén Neu5Gc-mentes, ezért azon szigorú autoimmun diétát követők számára is fogyasztható, akiknek kerülniük kell az emlősállatoktól származó élelmiszereket. A halkollagén jótékonyan hat a csontok rugalmasságára, sűrűségére. Humán kutatások mutatják további előnyeit a bőr hidratáltságával, rugalmasságával összefüggésben, csakúgy, mint hatását a ráncosodás, illetve az időskori izomsorvadás ellen, valamint az ízületi folyadékállomány csökkenésének visszaszorításában. A TITOK Multivitamin napi 250 mg-ját ebben az italporban további 750 mg MSM-mel egészítettük ki.A TITOK Multivitamint és Halkollagén peptideket + MSM-et együtt fogyasztva az egymáséit kiegészítő, erősítő hatást tapasztalhat, velük együtt tehet az örömadó szépségért és az éltető egészségért.
Arcunk életünk tükre, meglátszik rajta, ha tudatosan élünk, odafigyelünk arra, mit eszünk és iszunk. Éppen ezért a szépség valóban belülről fakadó, általunk is kontrollálható, kortalanul fenntartható. A halkollagén különösen nagy segítség a természetes szépségápolásban, a belülről táplálkozó szépség megőrzésében.
Ahogy öregszünk, szervezetünkben a természetes kollagénszint csökkenni kezd. Emiatt bőrünk elveszíti rugalmasságát, megereszkedik és ráncosodni kezd. A termék alapanyagául szolgáló, kimagasló profilú Naticol® halkollagén 100%-ban hasznosul, így a bőr képes visszanyerni feszességét, rugalmasságát.
Rendszeres fogyasztásával csökkenthetjük a nagyobb ráncok mélységét, s a kisebbeket akár egészen el is tüntethetjük.
A „TITOK” gyakorlatilag a GAL Multivitamin egy úgymond szépségre kihegyezett változata. Ez azt jelenti, hogy mindent tartalmaz, amit a GAL Multivitamin, de ezen felül olyan egyéb összetevőkkel dúsították, amelyek segítenek az egészséges és fiatalos bőr, haj és köröm megőrzésében. Ezen hatóanyagok többsége ráadásul az ízületek és a csontozat egészségét is támogatja, amelyek szintén igen jól jönnek, ha fiatalosan szeretnénk idősödni. Fontos megjegyezni, hogy a GAL Multivitamin már önmagában is tartalmaz számos olyan összetevőt, amelyek a szépségre jótékony hatással vannak, ezért már sok olyan visszajelzés érkezett, hogy szépségvitaminként is megállja a helyét. A TITOK változata azonban direkt módon, kifejezetten erre az aspektusra koncentrál.
Miben tér el a TITOK, pontosabban mi a plusz benne a GAL Multivitaminhoz képest?
Naticol™ Halkollagén-peptidek:
Ez egy nagy mértékben előemésztett kollagén fehérje, amely főként glicin aminosavat tartalmazó di- és tri-peptideket tartalmaz. Ezek 2000 dalton alatti méretűek, így ún. peptid-csatornákon keresztül is fel tudnak szívódni a bélrendszerből, azaz változatlan formában jutnak a véráramba, nem pedig egyszerű aminosavakként. Ezek a véráramba került változatlan formájú kollagén-peptidek pedig a különböző szöveteinkhez eljutva közvetlenül képesek ott fokozni a kollagén szintézist, biztosítva ehhez az építőköveket. A kollagén-peptidek tehát nem csak egyszerűen a kollagén szintézishez ideális arányú aminosavakat biztosítanak, hanem közvetlenül biztosítják a „kész modulokat”, miközben stimulálják a kollagén, sőt, még az elasztin szintézisét is.
A Naticol™ halkollagén volt az első, amivel kapcsolatban igazolták, hogy már napi 2,5g fogyasztása is elegendő a bőr állapotának javításához, (bár 5g jobb erre a célra) azonban mára már egyéb kollagén-peptidek esetében is igazolták ezt. Feltehetően nem arról van szó, hogy a halkollagén-peptidek jobbak lennének, mint a sertés- vagy marhakollagén-peptidek, hanem a természetes enzimekkel való hidrolízis (előemésztés) a kulcsa a fokozott hatásának, amely eljárás mára általánossá vált egyéb készítményeknél is. Tehát a ma kapható legtöbb kollagén-peptideket tartalmazó termékre már nagy valószínűséggel szintén igaz ez a jó hatásfok. Amiért mégis a halkollagént választottam, annak oka, hogy a termék bár fiatalok és férfiak számára egyaránt remek, a célközönsége mégis az 50 év feletti nők voltak. Körükben pedig gyakori a Hashimoto- vagy egyéb pajzsmirigy probléma, esetleg autoimmun betegség. Az emlősállatoktól származó élelmiszerek (amelyek közül a kollagén sem kivétel) sok ún. Neu5gc nevű vegyületet tartalmaznak, amelyek elkerülése fontos lehet ilyen állapotokban; egyes vizsgálatokban a Neu5gc ellen termelt ellenanyagok sokszoros mennyiségét figyelték meg a körükben. Azaz, ha a feltehetően azonos hatású, de némileg olcsóbb marha- vagy sertéskollagént alkalmaztuk volna, akkor azok számára, akik igyekeznek pajzsmirigy- vagy egyéb gondok miatt elkerülni a Neu5gc-t tartalmazó élelmiszereket, le kellett volna mondaniuk a TITOKról is.
A TITOK termék napi adagja 5g (5000mg) Naticol™ Halkollagén-peptidet tartalmaz.
A kollagén-peptidek hatását számos humán klinikai vizsgálat támasztja alá. A szájon át szedett kollagén-peptidek 2,5g és 10g közötti napi dózisban segítik késleltetni a ráncok megjelenését, illetve a meglévő ráncok mélységét. Fokozzák a bőr hidratáltságát, rugalmasságát, feszességét. Segítik az ízületi folyadék termelődését, valamint gyorsítják a haj növekedését és gátolják/visszafordítják a hajhullás egyes típusait (a férfias típusú hajhulláson feltehetően nem segít, de a diffúz hajhulláson pl. segített egy vizsgálat során). Még az időskori izomvesztés csökkentésében is hatásosnak találták.
MSM:
Az MSM egy természetben előforduló szerves kénvegyület, amely kis mennyiségben zöldségekben, gyümölcsökben és állati eredetű élelmiszerekben is megtalálható. Klinikai vizsgálatokban többféle pozitív hatását is igazolták már, többek között segített enyhíteni a szezonális allergiát, gyulladáscsökkentő hatása révén pedig csökkentette az ízületi problémákat és az edzés utáni izomlázat. A Titokba azonban elsősorban nem ezek miatt került, hanem mert a bőr, a haj és a köröm egészségének megőrzésében is fontos szerepet játszik: biztosítja azok szerkezeti elemeihez a kén „építőkövet”, főleg a keratin (és nem kreatin) szintéziséhez.
Hialuronsav:
A hialuronsavat a szervezetünk állítja elő, hogy nedvesen, azaz hidratáltan tartsa azon szöveteinket, melyekben a legtöbb van belőlük: ezek a kötőszöveteink, a porcaink és a bőrünk. Ezutóbbi tartalmazza a szervezetünk hialuronsav tartalmának felét. A kor előrehaladtával, a környezeti ártalmak (pl. az UV, a füst, stb.) hatására csökken a bőrünk és egyéb szöveteink hialuronsav tartalma. Szerencsére, mint később kiderült, szájon át szedve is hasznosul, azonban hasonlóan a kollagén fehérjékhez, az élelmiszereink közül csak a bőrös, porcos ételek tartalmazzák, így nem árt pótolni, ha ilyeneket nem fogyasztunk rendszeresen.
Több klinikai vizsgálatban is hatásosnak találták térdízületi kopás esetén napi 80-200mg közötti mennyiségben szedve, de leginkább abból adódóan került a Titokba, mert a bőr hidratáltságának fokozása jobb megjelenésű, kevésbé ráncos bőrt eredményez és egyben szükséges is annak megfelelő működéséhez.
Szilícium (bambuszrügy-kivonat):
A szilícium hatásait ez idáig méltatlanul keveset vizsgálták, holott ismert, hogy fontos szerepet tölt be a kollagén szintézis fokozása által az ízületek, a csontok, a szív és persze a bőr, a haj és a köröm egészségének megőrzésében, az utóbbiaknak ráadásul fontos szerkezeti eleme. [Araújo et al 2016]
PrimaVie™ Shilajit:
A shilajit gyakorlatilag egy speciális komposztanyag kivonata. Amikor évmilliókkal ezelőtt Eurázsiának ütközött India, és felgyűrődött a Himalája, az ottani ősdzsungel évmilliókon keresztül komposztálódott. Később észrevették a közelben élők, hogy azok a majmok, akik a Himalája lábánál lévő sziklákból napsütéskor kiszivárgó szurokszerű anyagot eszegették, ritka egészségesek és hosszú életűek voltak… így tartja legalábbis a legenda. Már évezredek óta használják a Himalája környéki gyógyászati hagyományok. A PrimaVie™ egy tradicionális eljárással előállított shilajit, amelynek érdekessége, hogy a világ legismertebb shilajit kutatója, Prof. Shibnath Goshal és csapata fejlesztette. Állandó hatóanyag-mennyiséggel és minőséggel rendelkezik, a shilajitra jellemző szennyezőanyagok nélkül.
C-komplex:
Végül ejtsünk szót az utolsó összetevőkről, amelyekben a TITOK különbözik a GAL Multivitamintól. A Titokban megtalálható a citrus-bioflavonoid-kivonat, ami leginkább heszperidint tartalmaz és a szőlőmag-kivonat, ami ún. proantocianidokat tartalmaz. Ezek mellett tettek még bele feketebors-kivonatból 2mg piperint a felszívódás növeléséért, illetve C-vitaminból 500mg helyett 667mg-ot, így a GAL Multivitaminban lévő 500mg-os C-vitamin kapszula helyett a GAL C-komplex kapszula kapott benne helyet.
A C-vitamin, a szőlőmag-kivonat és a citrus bioflavonoidok képesek a napozás okozta káros hatások csökkentésére az antioxidáns, gyulladáscsökkentő és immunmoduláló hatásaik miatt, ezek az összetevők belülről védik a bőrünket a napozás bőröregítő hatásaival szemben, azaz egyfajta belső naptejként funkcionálhatnak.